wtorek, 14 kwietnia 2015

Free Time Festiwal w AmberExpo Gdańsk – (foto)relacja.

Jak spędzać wolny czas? Każdy kto szukał odpowiedzi na to pytanie, z pewnością znalazł ją na Free Time Festiwal. Dobre jedzenie, setki rowerów, interesujące pokazy, konkursy, kolorowe stoiska i liczni wystawcy chwalący walory turystyczne swoich regionów – nie tylko z Pomorza. Free Time Festiwal to z pewnością ciekawe i godne polecenia wydarzenie dla wszystkich aktywnych!


Free Time Festiwal odbył się w gdańskim Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w dniach 11 – 12 kwietnia 2015. W tym czasie AmberExpo zmieniło się w kolorową, tętniącą życiem scenę. Miłośnicy dobrego jedzenia, aktywnego spędzania wolnego czasu, turystyki i sportów ekstremalnych nie mogli wyjść stąd niezadowoleni. Free Time Festiwal składał się z kilku bez zarzutu współgrających ze sobą wydarzeń. Były to:
 • Baltic Games – festiwal sportów ekstremalnych, który już na stałe wpisał się w ofertę kulturalną miasta,
 • Festiwal Smaku Food Trucków – jak sama nazwa wskazuje, zlot najbardziej rozpoznawalnych food trucków – a więc coś dla naszych kubków smakowych,
I dwa wydarzenia, które były głównym motywem mojej obecności na AmberExpo:
 • Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego – liczne pokazy i prezentacje przeznaczone dla miłośników podróży, turystyki i aktywnych form spędzania czasu wolnego
 • Bike Festiwal – wszystko dla miłośników rowerów; rowery, sprzęt, akcesoria.

Free Time Festiwal otwarty był w sobotę (11.04.2015) od godziny 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę (12.04.2015) w godzinach 10.00 - 17.00. Wstęp dla odwiedzających był bezpłatny. Wejściówki zakupić musiały jedynie te osoby, które wyrażały chęć uczestnictwa w Baltic Games.

Powierzchnia, na której odbyły się dwa wydarzenia, które interesowały mnie najbardziej, nie była szczególnie duża. Ba! Powiedziałbym nawet, że była stosunkowo mała. Miało to jednak swoją ogromną zaletę, ponieważ wszystkie atrakcje, które czekały na odwiedzających, sprawiały wrażenie jeszcze bardziej intensywnych. Cała hala tętniła życiem, a miejsca na nudę z pewnością nie było :) W kilka chwil można było też przemieścić się w dowolne miejsce hali, by uczestniczyć w kolejnym pokazie, o którym informował speaker. Wszystkie stoiska - bez uczestnictwa we wszystkich pokazach - można było spokojnie obejść w około godzinę.

Frekwencja, moim zdaniem, była średnia. W godzinach porannych i południowych odwiedzających było stosunkowo mało. Zdecydowanie więcej pojawiło się ich jednak popołudniu. Myślę, że na przyszłość warto pomyśleć o nieco lepszej promocji, co z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania. A widać, że popyt na tego typu imprezy jest...


Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć :)

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa inicjatywa, żałuję, że nie mogłam tam być.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa wystawa, szkoda, że dowiedziałam się o niej zbyt późno. Będzie kolejna edycja czy to akcja jednorazowa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety wydaje mi się, że impreza była organizowana jednorazowo. Szkoda, bo widać, że cieszyła się sporym powodzeniem. Póki co nie słychać nic o kolejnych edycjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna edycja już 2-3 kwietnia!!!

   Usuń