piątek, 23 stycznia 2015

ITB Berlin 2015 – Największe targi turystyczne w Europie i na świecie.

Ponad 10 000 wystawców z ponad 180 krajów z całego świata, 160 000 odwiedzających oraz ok. 160 000 m2 powierzchni wystawowej. Już 4 marca ruszy kolejna edycja największych targów turystycznych na świecie ITB Berlin, która potrwa do 8 marca. To właśnie przez te kilka dni, będziemy mogli zobaczyć cały świat podróży w jednym miejscu!


Co prawda na targi ITB w Berlinie wybierałem się już od paru lat ale ostatecznie nigdy (!) – z własnej winy oczywiście – tam nie dotarłem. Z racji tego, że wypadałoby to w końcu zmienić, pojawię się na nich w tym roku. Nocleg zaklepany a bilety z Gdańska do Berlina (przez Poznań) już kupione – tutaj muszę się pochwalić, że nabyłem je za jedyne 80zł i to w dwie strony! Jak widać nasze polskie czerwone busy pozwalają na stosunkowo tanie podróżowanie :) Wyjazd 4 marca a pod koniec tego samego miesiąca krótka relacja.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o targach ITB Berlin, to zapraszam do dalszej lektury tego wpisu. Poniżej znajdziesz przydatne odnośniki i najważniejsze informacje.

Czy targi są dostępne dla wszystkich?
Targi ITB w Berlinie dostępne są dla wszystkich – zarówno dla ludzi z branży jak i zwykłych odwiedzających. Należy jednak pamiętać, że dni 4. – 6. marca mają charakter ściśle biznesowy, więc wstęp zarezerwowany jest tylko dla „branżowców”. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wartość transakcji, które zawiera się w tych właśnie dniach szacuje się na ok. 6 mld Euro! Dni otwarte dla wszystkich zwiedzających to 7. – 8. marca.

www.itb-berlin.de
Co zobaczymy na targach ITB w Berlinie?
W zasadzie wszystko co jest związane z branżą turystyczną. Swoją ofertę przedstawią nie tylko poszczególne kraje, miasta czy regiony, ale przede wszystkim organizatorzy turystyki, biura podróży, branża hotelarska, lokalne i regionalne organizacje turystyczne, przewoźnicy a także portale turystyczne i firmy obsługujące systemy informatyczne znajdujące zastosowanie w turystyce – wyszukiwarki, systemy rezerwacji, itp. Jak mówią sami organizatorzy – zgodnie z ich maksymą „Experience & Experts” – targi ITB Berlin to doskonała okazja do spotkania osób z międzynarodowego otoczenia, które dysponują bogatą wiedzą z zakresu turystyki. Jeśli szukamy informacji z pierwszej ręki lub chcemy wymienić się doświadczeniami, to targi w Berlinie są ku temu doskonałą okazją.

Program targów turystycznych ITB Berlin.
Część branżowa targów to przede wszystkim prelekcje, konferencje i wykłady od i dla ludzi z branży. Do tego liczne warsztaty a wszystko to podzielone na kilka bloków tematycznych takich jak np. nowe trendy w turystyce, hotelarstwo, marketing w turystyce, zarządzanie i kreowanie destynacji, turystyka biznesowa, technologie i social media w marketingu i dystrybucji czy forum wellness.

Ogólny przegląd programu znajdziesz tutaj: wersja angielska lub wersja niemiecka
A szczegółowy tutaj: wersja angielska lub wersja niemiecka

Pełną listę wystawców zobaczysz tutaj. 

Dni dla publiczności również będą obfitować w różnego rodzaju eventy, konkursy i pokazy, które przybliżą nam kulturę innych państw. Posłuchać też będzie można prelekcji i relacji z podróży. 
Program targów dla publiczności znajdziesz tutaj(wersja niemiecka)

Targi dla całej rodziny?
Jak najbardziej! Wbrew pozorom targi ITB Berlin to nie tylko impreza przeznaczona dla dorosłych. Również najmłodsi będą mogli się tutaj świetnie bawić. Do dyspozycji mamy m.in. kącik dla majsterkowiczów, kino dla dzieci a nawet park linowy. Oprócz tego liczne konkursy i zabawy. Jeśli chcemy, możemy zostawić nasze pociechy (powyżej 4 lat)  pod opieką animatorów – wszystko oczywiście bezpłatnie.
Godziny otwarcia.
Od 4. (środa) do 8. (niedziela) marca targi otwarte są w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp dla „branżowców” od godz. 9.30.

Bilety wstępu – ceny.
Dni branżowe
Cena biletu online
Cena biletu w kasach
Bilety jednodniowe
35,00 eur
52,00 eur
Bilety wielokrotnego wstępu
50,00 eur
75,00 eur
Dni dla prywatnych zwiedzających
Cena biletu on-line
Cena biletu w kasach
Bilet jednodniowy (ważny 7. lub 8. marca 2015)
12,00 eur
15,00 eur
Bilet jednodniowy ulgowy (Studenci i uczniowie, ważny 7. lub 8. marca 2015)
-
8,00 eur
Bilet Last Minute (ważny 8. marca od godz. 14.00)
-
8,00 eur
Dzieci poniżej 14 roku życiawstęp bezpłatny (pod opieką osoby dorosłej)
Wszelkie szczegóły dotyczące zakupu biletów oraz odnośnik do sklepu online znajdziecie pod poniższym linkiem:

Inne przydatne linki:
  1. Plan orientacyjny terenów targowych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w wersji angielskiej i niemieckiej: http://www.itb-berlin.de/media/itb/itb_dl_all/Gelaende_fairground_Rollstuhl_handicapped.pdf (23.01.2015)
  2. Ogólny plan orientacyjny targów: http://www.itb-berlin.de/media/itb/itb_dl_de/itb-berlin-gelaendeplan.pdf (23.01.2015)
  3. Jeśli chcesz mieć dostęp do aktualnych informacji dotyczących targów, plany ułatwiające orientację, listę wystawców czy spis wszystkich wydarzeń, to warto pobrać na swojego smartphone’a aplikację ITB Berlin na Play Store lub na http://www.itb-berlin.mobi/. Jest ona bezpłatna a zaktualizowana wersja na rok 2015 pojawi się już z początkiem lutego.  Niewątpliwym plusem jest fakt, że informacje z aplikacji dostępne są również w trybie off-line.

Krótką (foto)relację z tegorocznych targów ITB Berlin znajdziesz TUTAJ : )

1 komentarz:

  1. Z fotorelacji wygląda na to że warto jechać więc w 2016 się wybiorę.
    http://www.mtotoo.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń