wtorek, 26 sierpnia 2014

Spodnie trekkingowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór odpowiednich spodni trekkingowych jest równie ważny co wybór dobrej kurtki trekkingowej. Zarówno kurtka jak i spodnie stanowią zewnętrzną warstwę naszego okrycia, która bezpośrednio zabezpiecza nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Bez względu na to czy pada deszcz, śnieg, czy też świeci słońce, do każdej pogody dopasujesz odpowiednie spodnie trekkingowe. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Jakie spodnie trekkingowe kupić?


Główne zadania jakie powinny spełniać spodnie trekkingowe to wyżej wspomniana ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, praktyczność - spodnie muszą być funkcjonalne, oraz poprawa naszego komfortu w trakcie wędrówki - inaczej mówiąc, muszą być po prostu wygodne.

Co pomoże spełnić te zadania? Przede wszystkim jest to odpowiedni materiał, który powinien być oddychający (odprowadzający szybko wilgoć) i szybkoschnący. Ważny jest dopasowany krój - nie chodzi mi tutaj oczywiście o ściśle przylegający do ciała materiał. Spodnie powinny być szczególnie dobrze dopasowane w okolicach bioder, tak aby nie zsuwały się np. w trakcie noszenia plecaka i nie powodowały otarć. Także specjalnie profilowane kolana z pewnością wpłyną na Twój większy komfort.

Inne elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę to możliwość założenia paska, kieszenie, wzmocnienia w okolicach kolan i pośladków, ściągacze lub rzepy w okolicach nogawek oraz otwory wentylacyjne. Istotna będzie również waga spodni, a w razie potrzeby także stopień wodoodporności.

Na co zwracać uwagę przy zakupie spodni trekkingowych?
Z jakiego materiału powinny być spodnie trekkingowe?
Długie spodnie trekkingowe? Krótkie spodnie trekkingowe? Zipp-off?

Więcej szczegółowych informacji na temat spodni trekkingowych znajdziesz w moim artykule w serwisie cokupic.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza