piątek, 28 marca 2014

Skarpety trekkingowe - ważniejsze od butów?

Wielu turystów, podróżników i sportowców zapomina o tym, jak ważny jest wybór odpowiednich skarpet. To jedna z tych części naszego ubioru, która często jest niedoceniana i bagatelizowania. Niesłusznie! Pamiętaj, że skarpety trekkingowe są tak samo ważne jak wybór odpowiednich butów.


Dobre skarpety trekkingowe powinny przede wszystkim chronić stopę, oddychać, no i oczywiście być wygodne. Właściwie nie wiem dlaczego tak wiele osób, szczególnie wśród nas – ludzi aktywnych fizycznie, miłośników outdoor’u, nie zwraca uwagi na to, co zakłada na swoje stopy.

Skarpety trekkingowe, czy nazwijmy je – funkcyjne, spełniają masę funkcji, istotnie wpływając na nasz komfort. To one mają bezpośredni wpływ na zapobieganie odciskom i pęcherzom na naszych stopach. Chronią naszą stopę oraz kostkę przed otarciami i skaleczeniami, amortyzują w trakcie marszu, odprowadzają wilgoć. W zależności od naszych potrzeb, mogą grzać lub chłodzić. Do tego znacznie zwiększają komfort i wygodę noszenia butów trekkingowych. Śmiało można powiedzieć, że są niezastąpione… No, być może nie w połączeniu z sandałami…

Dlaczego skarpety trekkingowe są tak ważne?
Na co zwracać uwagę przy zakupie skarpet trekkingowych?
Z jakich materiałów powinny być skarpety trekkingowe?


Więcej informacji na temat skarpet trekkingowych znajdziesz w moim artykule w serwisie cokupic.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza