piątek, 10 lutego 2012

Sprzęt turystyczny - plecak Jack Wolfskin KATMAI 60 MEN

Plecak Jack Wolfskin KATMAI 60 MEN
Zdjęcie: www.e-horyzont.pl


Planując i przygotowując swój wyjazd autostopowy do Barcelony w 2010 roku zmuszony byłem zakupić odpowiedni do moich potrzeb plecak. Plecak jakiego potrzebowałem miał być stosunkowo uniwersalny. Na wyprawę autostopową, trekkingową, ew. w góry, lekki i pojemny, a przede wszystkim funkcjonalny. Jako, że należę do bardzo wybrednych osób, wybór do łatwych nie należał. Obejrzałem naprawdę wiele, a wybór padł ostatecznie na Katmai 60 Men Jack'a Wolfskin'a, który zakupiłem w sklepie sieci Tuttu w Gdańsku. Korzystając przy okazji z promocji "2 produkt za pół ceny" kupiłem dla swojej dziewczyny drugi taki sam plecak w wersji damskiej - Katmai 45 Women. Z perspektywy czasu jaki upłynął (a minęły już 2 lata) śmiało mogę stwierdzić, że jestem naprawdę zadowolony, a wydanych pieniędzy nie żałuję. Kupiłem plecak, który w 100% spełnił moje oczekiwania. Pomówmy jednak o konkretach…
Plecak jest bardzo kompaktowy i nie posiada zbędnych dodatków. Ma właściwie wszystko co jest niezbędne w trakcie podróży – przynajmniej dla mnie, nigdy nie stwierdziłem, żeby czegoś mi w nim zabrakło. Jak pisze producent: „połączenie komfortu noszenia z prostotą stylu” jak najbardziej znajduje tutaj odzwierciedlenie. Niewątpliwie dużym atutem jest zastosowanie systemu nośnego ERGOFORM PRO, który jest komfortowy, lekki i świetnie dostosowuje się do sylwetki. System ten zapewnia optymalne rozłożenie obciążenia na barki i biodra, co powoduje, że plecak bardzo wygodnie nosi się w trakcie marszu. Duraluminiowy wewnętrzny stelaż i szeroki pas biodrowy zapewniają optymalne rozłożenie obciążenia oraz swobodę ruchów nawet przy całkowicie wypełnionym plecaku. Jak widać na zdjęciach, plecak wygląda na dość wąski. Mimo to ma dużą pojemność: 60l + dodatkowe 7l przez wyciągany komin. Kolejnym plusem jest wiele możliwości pakowania niezbędnych drobiazgów – liczne kieszenie (2 w klapie, 2 siatkowe po bokach), troki na kije trekkingowe, a także troki po obu bokach plecaków (moim zdaniem niezbędne w turystyce pieszej, trekkingu – znakomicie nadają się do przymocowania namiotu, którego nie musimy nieść trzymając). Na ściance wierzchniej plecaka mamy elastyczną linkę ze ściągaczem, dzięki której możemy zamocować kurtkę przeciwdeszczową czy też kask. Pelerynka przeciwdeszczowa (w charakterystycznym żółtym kolorze z czarną łapką) chowana w dolnej części zabezpieczy cały plecak przed przemoczeniem nawet w trakcie największych ulew. Oczywiście mamy tutaj możliwość zastosowania systemu Hydration. Bardzo praktyczna jest możliwość przedzielenia głównej komory plecaka na 2 części – mniejszą i większą (wewnętrzna przegroda na zamek). Plecak posiada również zamek w dolnej części, dzięki czemu mamy szybki dostęp do rzeczy schowanych nawet na samym dnie, bez konieczności wyciągania wszystkiego. Materiał dość wytrzymały, w ładnej kolorystyce, poza tym wysoka jakość wykonania każdego elementu.

Poniżej przedstawiam jeszcze najważniejsze parametry:
Waga: 2100g
Pojemność: 60 + 7 litrów
System nośny: ERGOFORM PRO MEN z regulacją w zakresie S – L
Cena: ok. 630zł
Ocena: 9/10, minusem jest wysoka cena, poza tym po 2 latach użytkowania małe przetarcie na przodzie – najprawdopodobniej o coś zahaczyłem w trakcie transportu, mimo to daje to na minusBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza