piątek, 17 lutego 2012

Sprzęt turystyczny - ręcznik szybkoschnący Fjord Nansen TRAMP

Dobry ręcznik szybkoschnący wydaje się być dzisiaj nieodłącznym elementem wyposażenia turysty, który stawia na komfort i higienę w trakcie podróży. Mała waga i gabaryty, stosunkowo krótki czas schnięcia i wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu stęchlizny powodują, że ręczniki szybkoschnące zyskały dużą popularność i uznanie wśród turystów. Warto więc wydać parę złotych na ten wydawałoby się banalny ale jakże przydatny gadżet.
Zdjęcie: www.tuttu.pl


Ręcznik szybkoschnący Fjorda Nansena TRAMP w rozmiarze L i w cenie 49.90 zł zakupiłem w sklepie sieci Tuttu w Gdańsku.  Jest to ręcznik średniej grubości i o gładkiej fakturze. Jak stwierdza sam producent, „schnie 3x szybciej niż zwykły bawełniany ręcznik”. Zależy to oczywiście również od warunków w jakich przebywamy. Temperatura i wilgotność mają tutaj dość spore znaczenie, jednakże sam nigdy nie miałem sytuacji aby przez noc ręcznik nie zdążył wyschnąć. W słońcu ręcznik wysycha nawet w przeciągu 1-2 godzin. Dużym atutem jest oczywiście mała waga. Przy rozmiarze L (120cm x 60cm) jest to 160 g, natomiast w rozmiarze M (90cm x 40cm) to tylko 80g. Ręcznik zajmuje mało miejsca. Rozmiar L po złożeniu i maksymalnej kompresji zajmuje w przybliżeniu objętość równą puszce Coca-Coli.
Bez wątpienia ręczniki Fjorda są bardzo dobrą alternatywą dla dużo droższych ręczników Jack’a Wolfskin’a, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Ręcznik używam 3 lata i nic się z nim nie dzieje, brak przetarć, rozerwań, przebarwień, łatwo się czyści.
Co prawda ręcznik ten nie pochłania wody tak dobrze jak ręcznik Fjorda z froty, jednakże będzie najlepszym wyborem dla każdego kto stawia na wagę i rozmiar. Prawdziwym minimalistom można polecić także ręcznik Fjorda w wersji TRAMP LIGHT, który w rozmiarze L waży zaledwie 80g.

Inne plusy tego ręcznika to:
-zastosowanie systemu Stop Bacteria,
- dodatkowo praktyczny, siatkowy woreczek,
- ręcznik wyposażony w wieszaczek,
- miły i przyjemny w dotyku.

Materiał: 85% poliester, 15% Poliamid

Ocena: 8/10
Jedynym minusem jest tutaj ograniczone pochłanianie wody. Dla minimalistów w sam raz, jednak każdy kto liczy na więcej wygody / luksusu powinien mimo wszystko zdecydować się na ręcznik frotowy. Jasny niebieski kolor powoduje, że zabrudzenia są dość widoczne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza